Sveikatos lašas | Limfedemos gydymas sveikatos laše!
739
post-template-default,single,single-post,postid-739,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Limfedemos gydymas sveikatos laše!

Limfedemos gydymas sveikatos laše!

Limfedema yra nepagydoma lėtinė liga, tačiau galima palengvinti sukeltus negalavimus, parinkus tinkamą gydymo būdą. Negydoma liga progresuoja ir vėliau gali būti sunku ją suvaldyti.

Limfedema – limfos apytakos sutrikimas, kuris nulemia limfos sąstovį pakenktuose audiniuose. Limfedema labiausiai pasireiškia  rankų, kojų, veido, kaklo, liemens ar genitalijų tinimu dėl padidėjusio limfos kiekio ar sumažėjusia galimybe susidoroti su buvusiu limfos kiekiu.

Yra žinomos dviejų tipo limfedemos: pirminė ir antrinė.  Pirminė yra laikoma įgimta, dėl nepilnai išsivysčiusių limfotakos indų sutrinka limfos tėkmė, o antrinė laikoma mechaniškai sukurta aplinkos, tam gali turėti įtakos operacijos (krūtų, gimdos, prostatos ir kitos), traumos ( tiek odos, tiek vidiniu audinių), onkologijos ir jų gydymas.

Viena iš pasekmių yra sutinusios galūnės, kuomet limfos skystis ima kauptis, negalėdamas tinkamai drenuotis. Nekoreguojant limfinės sistemos sutrikimų galūnės tinsta, oda plečiasi, išplonėja, atsiranda žaizdos. Vėlesnėse stadijose formuojasi fibrozinis audinys, dar kitaip tariant tankėja ir randėja poodinis audinys, kurį koreguoti praktiškai neįmanoma. Negana to, organizme ima kauptis toksinai, dėl to kenčia inkstai, o žmogus jaučia galvos skausmą, pykinimą, silpnumą.

Limfedemą gydyti, ypatingai progresyvioje stadijoje, reikia kompleksiškai:  specialiu rankiniu limfodrenažiniu masažu ir bintavimu. Bintavimą būtina išlaikyti bent 12 val. kad efektyvumas būtų minimalus. Gydymui pasibaigus, su specialisto rekomendacijom privaloma nešioti kompresinį gaminį ir profilaktiškai atlikti bintavimą, bei kitas specialisto rekomendacijas.