Sveikatos lašas | Reabilitacija persirgus Covid-19 liga
696
post-template-default,single,single-post,postid-696,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Reabilitacija persirgus Covid-19 liga

Reabilitacija persirgus Covid-19 liga

 

Persirgęs itin sunkia COVID-19 forma pacientas gali justi fizinį diskomfortą atlikdamas net iki tol kasdienius, didelės ištvermės nereikalavusius judesius. Pasibaigus gydymui stacionare, liekamieji simptomai gali varginti iki šešių savaičių, kartais dar ilgiau, todėl labai svarbu gauti kompleksinių reabilitacijos paslaugų.

Persirgusieji COVID-19 liga, gydytojo siuntimu gali gauti stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas, suteikiamas ne vėliau nei praėjus 3 mėnesiams po aktyvaus gydymo stacionare. 

Medicininės reabilitacijos paslaugos skiriamos, atsižvelgiant ne tik į paciento diagnozę, bet ir į biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsnį – tokių kaip elgesio kontrolė, orientacijos, judėjimo sutrikimai, iššūkiai priimant ir perduodant informaciją ir kt. Tai reiškia, kad tik fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, visapusiškai įvertinęs paciento sveikatos būklę, skirs atitinkamą medicininį reabilitacinį gydymą.

Atkreipiamas dėmesys, kad medicininės reabilitacijos paslaugų, teikiamų po COVID-19, siuntimai neribojami ir nėra įtraukiami į sutartyje su Teritorine ligonių kasa nustatytą bendrą asmens sveikatos priežiūros įstaigai skiriamų medicininės reabilitacijos siuntimų skaičių.

Svarbu ir tai, jog reabilitacijos paslaugos gali būti skiriamos iš karto, kai tik leidžia paciento sveikatos būklė. Visi asmenys, jaučiantys koronavirusinės infekcijos pasekmes, gali gauti pirmojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugų platesne apimtimi – masažo, kineziterapijos, ergoterapijos ir fizioterapijos procedūrų. 

Tikimės, kad kiekvienas, įveikęs šią nemalonią ligą, kuo greičiau atgaus jėgas ir galės džiaugtis visaverčiu gyvenimu!